Wie erft jouw digitale foto’s?

Geplaatst op Categorieën Algemeen, Alma Uitvaartzorg, Informatie diversen, Nieuwe ontwikkelingenTags
Alma Uitvaartzorg is de duurzame uitvaartonderneming van Het Gooi.

Heb je er ooit bij stil gestaan dat je bij overlijden een hele digitale nalatenschap achterlaat? We staan er nog niet zo bij stil, maar we hebben een heel arsenaal aan digitale zaken; tig online accounts, heel veel mailtjes in archief, foto’s en app-verkeer. Een mooi onderwerp dus; Wie erft jouw digitale foto’s?

Er is onlangs een digitale campagne gestart om iedereen hiervan bewust te maken. Want eigenlijk hebben we het slecht geregeld met elkaar, de wetgeving loopt heel erg achter. Wie heeft straks toegang tot jouw online zaken en wil je wel dat mensen toegang hebben?

Foto’s die geplaatst zijn op Facebook, zijn van Meta en niet van jou.
Als jouw familie deze pagina omzet naar een herdenkingspagina, kunnen zij niet meer inloggen. Los van foto’s en tekst zijn er misschien virtuele valuta, maar ook online tegoeden.

In films zie je dat boeven gebruik maken van de vingerprint en oogherkenning van mensen die overleden zijn. Dat hebben regisseurs verzonnen, in het echt werken prints en scans van overleden mensen niet meer, ze worden niet meer herkend. Dus zonder code kan niemand jouw device meer in.

Wij maken gebruik van de diensten van Digital Life Legacy, zij hebben toestemming van de overheid om apparatuur te kraken bij een overlijden.
Wij geven laptops en telefoons bij hen af en zij proberen deze legaal te kraken.
Tot een paar jaar terug kregen ze eigenlijk alles nog wel open, maar tegenwoordig lukt dat lang niet meer altijd. Vooral Apple is zo goed beveiligd, dat als er geen inloggegevens bekend zijn, echt niemand erin kan.
Maar als het wel lukt, moet je goed weten dat jouw intimi ook dingen kunnen zien die je misschien niet wilt. Naast de adressen die iedereen nodig heeft voor het versturen van een rouwkaart, worden er ook dingen gevonden als datingstites en porno. Dat is, zacht uitgedrukt,  niet altijd gewenst.

Kortom, misschien is het tijd om je online zaken eens na te lopen en te regelen. Meer informatie? Kijk eens op Digital Life Legacy.