Een boom vanuit een urn

Geplaatst op Categorieën Algemeen, Asbestemming, DuurzaamTags ,
Alma Uitvaartzorg is de uitvaartonderneming van Het Gooien is lid van Greenleave

De komende tijd ga ik wat aandacht besteden aan diverse soorten asbestemmingen. Er kan zoveel, dat sommige mensen last krijgen van keuzestress.

Allereerst moet de as een maand bij het crematorium blijven staan.
Toen we zo’n honderd jaar geleden het eerste crematorium kregen, in Velsen waar crematorium en begraafplaats Westerveld ligt, wilde de politie dat de maand werd opgenomen in de wet. Destijds werden er nogal wat moorden gepleegd met rattengif en dat is eigenlijk arsenicum. Denk aan die engelse detectives met gif uit het tuinschuurtje…. Arsenicum kan je terugvinden in de asresten, dus bij een vermoeden van moord kon de politie nog onderzoek doen.

De eerste asbestemming in deze reeks is de urn waaruit je een boom kan laten groeien. Er zijn vele soorten en merken, maar in alle urnen kan (een deel) van de as worden gedaan, is er een deel aarde en kan je er een zaadje of stekje in doen.  De urn gaat in z’n geheel in de grond en vergaat, maar de boom die ooit geplant is in de urn, zal langzaam volwassen worden.
Een mooie vorm die ook op de meeste natuurbegraafplaatsen is toegestaan.
Bijgaande urn is van Evertree.